Ѓоковиќ го победи Хачанов, ќе има спектакл во полуфиналето на Ролан Гарос (Видео)

Новак Ѓоковиќ забележа победа од 3-1 во сетови над русинот Карен Хачанов во четвртфиналето на Ролан Гарос.

Русинот го доби првиот сет со 6-4, но во продолжение следуваше комплетен пресврт на Ѓоковиќ. Србинот израмни на 1-1, откако во тај-брејк го доби вториот сет со 7-0, а потоа и третиот и четвртио сет со 6-2 и 6-4.

Противник на Ѓоковиќ во полуфиналето ќе му биде победникот од дуелот помеѓу гркот Циципас и шпанецот Алкарас.

- Оглас -

Најнови вести