Ѓоковиќ не се фали, туку донира – Бергамо му се заблагодари на големиот шампион

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња му помогнал со вредна донација на градот што е меѓу најнастраданите од корона-вирусот.

Слични вести...