Ѓоковиќ продолжува со тактиката која му носи резултат

Новак Ѓоковиќ и неговиот тим одлучија српскиот тенисер да го прескокне денешниот тренинг пред утрешниот меч со Андреј Рубљов.

Се покажа дека одморањето меѓу два меча му носи успех на Ѓоковиќ и тој засега ги меле своите противници на Отвореното шрвенство на Австралијан.

Пресметката со Рубљов, на хартија може да му биде потешка отколку таа во евентуалното полуфинале со Бен Шелтон или Томи Пол, па Новак продолжува да не тренира и да се штеди за да не ја влоши состојбата со задниот дел на бутниот мускул.

- Оглас -

Најнови вести