Ѓоковиќ стана третиот малер кој имал три гренслема во иста година, а паднал во финале на четвртиот

Новак не успеа да биде третиот со освоени четири гренслемa во иста година, но трет е што му фалел еден меч на Отвореното првенство на САД за таков подвиг.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *