Ѓоковиќ збесна, за неколку секунди искрши два рекети (Видео)

Новак Ѓоковиќ и Холгер Руне играат исцрпувачки меч на АТп завршниот Мастерс во Торино. Повеќе од три часа трае дуелот во кој моментално резултатот е 1:1 во сетови.

Ѓоковиќ очекува победа со која ќе го потврди првото место на АТП листата, но по водството од 1:0 во сетови, Руне израмни на 1:1. Ѓоковиќ во еден момент покажа доза на нервоза, кога во една ситуација, за само неколку секунди искрши два рекети.

 

- Оглас -

Најнови вести