Гол за „Пушкаш“ во албанската лига, на ова да му позавиди и Роберто Карлос! (Видео)

Бразилецот Фернандо Медеирос од Егнатија вечерва на гостувањето кај Партизани во Тирана постигна гол кој треба да биде номиниран за наградата „Пушкаш“ за гол на годината во изборот на ФИФА.

На ова што го направи Фернандо може да му позавидат и најголемите фудбалски мајстори. Најпрвин жонглираше со топката, а потоа без таа да падне, од далеку ја шутна кон противничкиот гол. Ефето со кое топката замина во мрежата по волејот со лева нога, во минатото се гледаше од еден друг Бразилец, славниот лев бек Роберто Карлос.

Погледнете го голот и уживајте:

- Оглас -

Најнови вести