Голчиште на Кристијано од слободен удар, а во Ал Наср друг фудбалер изведе пенал! (Видео)

Ал Наср со пресврт ја победи Абха со 2-1 во дуел од лигата во Саудиска Арабија, а Кристијано Роналдо постигна прекрасен гол од слободен удар и го најави пресвртот.

Роналдо го искористи неумесно поставениот жив ѕид, и изедначи на 1-1, а победата на Ал Наср му ја донесе Талиска од пенал. Да, од пенал. Роналдо во Ал Наср не ги шутира сите пенали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести