Голеада во Минхен: против расположен Баерн, не се може (Видео)

Баерн Минхен изби на чело на табелата во Бундеслигата со три бода предност пред Борусија Дортмунд, откако попладнево во баварското дерби, совладан беше Аугсбург со 5-3.

Борусија од 18.30 часот гостува кај соседот и стар ривал Шалке 04, па ќе има прилика да се изедначи со Баварците.

Аугсбург поведе со 1-0, но потоа Баерн со четири гола до крајот на првото полувреме, од кои едниот сефте на Жоао Кансело, ги реши дилемите околу победникот.

- Оглас -

Најнови вести