Голем проблем за Оклахома, Вестбрук се повреди

Расел Вестбрук, ол-стар бекот на Оклахома, се повреди и ќе мора да му биде извршена операција на десното колено, па ќе го пропушти комплетниот дел од претсезоната во НБА-лигата.
Можно е популарниот Рас да не игра и на стартот од новата сезона, но во Оклахома веруваат дека за рехабилитација ќе му бидат потребни само 4 седмици и тој да се најде на терените во НБА-лигата од 16-ти октомври. Тогаш почнува новото издание на најсилната кошаркарска лига на светот, а Вестбрук е најдобриот играч на Оклахома и без него тимот би бил значително ослабен.

- Оглас -

Најнови вести