„Големиот брат“ Горан, од ВИП ложата го гледаше Елмас против Џенова (Фото)

Македонската фудбалска икона, Горан Пандев, со семејството живее во Џенова, па одлучи вчера да присуствува на натпреварот помеѓу Џенова и Наполи, иако можеше да одбере и да го гледа дербито Интер – Милан.

Пандев како некогашен играч на Џенова и Наполи, од ВИП ложата го следеше дуелот кој заврши 2-2.

На терен во првото полувреме беше Елиф Елмас кој како да беше премотивиран со добивањето на стартерско место во Наполи, и уште во 12-тата секунда доби жолт картон.

Елмас додека играше со Пандев во македонската репрезентација рече дека струмичанецот му е како постар брат, па бате Горан ја користи секоја прилика кога има време да го види Дијамантот и да поразговараат.

- Оглас -

Најнови вести