Големите клубови не забораваат – Супер најава во чест на Ристовски

Стефан Ристовски за Спортинг Лисабон дебитираше на 19-ти септември 2017 година во официјален меч против Маритимо, и во негова чест и со негов лик е постерот за најава на новиот дуел на овие две екипи.

Повторно во Лисабон и повторно во меч од Купот на Португалија, во недела ќе играат Спортинг и Маритимо, а ликот на Ристовски е на постерот што е искористен како најава за овој дуел.

Македонскиот репрезентативец пред помалку од една година го одигра целиот меч против Маритимо, прв за него, а мрежите мируваа, па Спортинг како првопласиран мина во плејофот од Лига купот.

Сега двете екипи повторно се во иста група, заедно со Есторил и Феиренсе, а од задутре со меѓусебен меч ја почнуваат битката за првото место, кое повторно води во плејофот.

Во меч кој буди убави спомени за Ристовски, кој се сеќава на дебитантскиот настап од пред една година во дресот на Спортинг, а тој момент не го заборавија ниту во неговиот сегашен клуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести