Големо почитување: По мечот, на „Сантијаго Бернабеу“ ечеше химната на Ливерпул (Видео)

Реал Мадрид минимално со 1:0 го победи Ливерпул на „Сантијаго Бернабеу“, па Кралскиот клуб со вкупни 6:2 се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Карим Бензема го постигна голот за денешната победа на Реал против Ливерпул, а интересно беше тоа што по мечот се случи на стадионот на Реал Мадрид.

Химната на Ливерпул, You’ll never walk alone, беше пуштена на „Сантијаго Бернабеу“, а гостинските навивачи пееја, додека домашните фанови со аплауз ги поздравија гостите.

- Оглас -

Најнови вести