Голман со супер боречки зафат фрли противник во мрежата, а не беше исклучен (Видео)

Голманот на Спортинг Канзас сити, Тим Мелија, покажа завидна боречка техника на фудбалски натпревар од американската МЛС-лига, и тоа дерби против Сиетл. Мелија како борач „тушираше“ противнички играч, а притоа доби само жолт картон.

Погледнете го потегот на 35-годишниот голман:

- Оглас -

Најнови вести