Голманот правеше циркус и ја заборави топката, казната беше сурова, ја испорача четирикратниот стрелец (Видео)

Интересен момент се случи во осмата минута на дуелот меѓу младинците на Кова де Пиедаде и Бенфика, а првото полувреме го одбележа четирикратниот стрелец Енрике Араухо.

Слични вести...