Голови во 93-та и во 98-ма минута донесоа голема радост во Прилеп, одлична добивка и во Дебар

Многу причини за радост имаа голем број обложувачи кои изминативе неколку дена уплатија тикети во Sport Life. Интересни добитни комбинации имаше низ целата земја, а одвојуваме неколку најинтересни, кои донесоа одлични добивки.

Тикетот уплатен вчера во Прилеп донесе добивка од речиси 1.500 евра, и тоа само со 100 денари уплата, откако беа погодени сите седум меча кои беа одиграни на ист начин. Добитната тактика беше да се игра дека домаќините ќе постигнуваат од 1-2 погодоци во првото и 1-2 погодоци во второто полувреме.

Покрај знаењето и добро одбраните мечеви, за една ваква добивка секогаш е потребно да се има и среќа, а обложувачот од Прилеп ја имаше во голема доза. На дербито во Премиер лигата меѓу Манчестер сити и Арсенал, Граѓаните голот во второто полувреме го постигнаа во 90+8 минута, кога израмнија на 2:2.

Во Турција, Бешикташ даде гол во првото полувреме против Ејупспор, потоа гостите израмнија, а фаворитот победи со 2:1 благодарение на погодокот на Чиро Имобиле од пенал во 93-тата минута.

Тикетот уплатен во петокот во Дебар донесе радост вредна 85.385 денари откако беа погодени 11 меча со најразлични комбинации. Сите 11 средби се одиграа во петокот, а за разлика од прилепскиот тикет, кој е добитен благодарение на една игра, тука има многу различни комбинации на голови, двознаци и квоти кои се движат од 1.60 до 2.80.