Ѓорѓиев доминира во Братислава, битка за злато на ЕП против Баксанов

Трикратниот светски првак го победи Цвјетичанин од Србија со 3:0 во полуфиналето и ќе бие нова битка за најсјајниот медал на ЕП во Словачка

Слични вести...