Готово е: Баерн се засилува со Садио Мане

Баерн Минхен и Ливерпул се согласија на сума од 50 милиони евра за трансферот на Садио Мане на „Алијанц арената“.

По подолг период преговори, Баварците поопуштија и го исполнија условот на Ливерпул околу цената, останува само да се официјализира преселбата на Мане во Минхен.

Личните услови се договорени од претходно, Мане три години ќе биде ѕвезда на Баерн, а со овој потег управата може да размислува на продажба на Роберт Левандовски.

- Оглас -

Најнови вести