Гриезман заборави дека во Атлетико стана ѕвезда, Симеоне многу ќе се налути за овој потег (Видео)

Французинот првпат се врати на „Ванда Метрополитано“ и победнички си замина од дуелот со својот поранешен клуб.

Слични вести...