Гризман: Не е лесно да се одбие Барселона, но во Атлетико се чувствувам како дома

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, во текот на летото беше на прагот да потпише за шпанскиот првак Барселона, но, Французинот одлучи да остане верен на „јорганџиите“ од неколку причини.

„Атлетико направи сѐ што можеше да ме задржи. Тие навистина се трудеа да се чувстувам удобно и сакано во клубот, управата доведе неколку засилувања со кои станавме уште поквалитетна екипа. Знам дека е тешко да му кажеш „Не“ на клуб како што е Барселона, но, тука се чувствувам како да сум дома. Во Атлетико имам многу позначајна улога, каква што никогаш не би имал во Барса“, посочи францускиот офанзивец, кој летово стана светски првак со „триколорите“.

- Оглас -

Најнови вести