Гркот е вториот полуфиналист во Лондон – Циципас го прегази Зверев

Со две победи од по 2:0 во сетови Стефанос е недостижен за конкурентите, а сите останати имаат шанса за второто место кое гарантира настап во завршницата на завршниот турнир во сезоната.

Слични вести...