Грми „Земјо Македонска“ од 8.000 грла кои слават ново Светско првенство за Македонија (Видео)

Победничка атмосфера во „Борис Трајковски“ откако Македонија со 34:26 славеше над Фарски острови, триумф со кој нашата репрезентација обезбеди пласман на ново Светско првенство.

По завршување на мечот, од околу 8.000 навивачки грла ечеа победнички песни за Македонија.

- Оглас -

Најнови вести