Гвардиола или Гвардиол, квотите велат дека понатаму ќе оди Шпанецот (Фото)

Манчестер сити е поблиску до четвртфиналето во Лигата на шампионите отколку Лајпциг, велат квотите во Sport Life. Може да се обложите кои тимови ќе одат понатаму без да му ја мислите дали ќе се одлучи во 90 минути, 120 или на пенали.

Според коефициентите, Сити би требало да оди понатаму најмногу поради фактот што реваншот вечерва го игра дома. Првиот меч во Германија заврши 1-1, па патникот меѓу осумте најдобри ќе се решава на „Етихад“.

За дуелот Порто – Интер, фаворит за пласман во следната фаза е тимот од Милано, кој првата средба ја доби со 1-0.

- Оглас -

Најнови вести