Гвардиола не може да верува, Манчестер сити е немоќен а Астон Вила води со 2:1 (ВИДЕО)

Ако по крајот на првото полувреме, Манчестер сити имаше големи проблеми и негатива од 0:1, сега тие станаа уште поголеми.

Фелипе Кутињо во 69-та минута погоди за 0:2 за водство на Астон Вила и му прави голема услуга на Ливерпул, кој засега сè уште игра 1:1 против Вулверхемптон.
Сепак, во 76-та минута Илкај Гундоган погоди за 1:2 и враќање на неизвесноста.

- Оглас -

Најнови вести