Хабиб како дете се борел и против мечка (Видео)

Хабиб Нурмагомедов на спектакуларен начин ја доби борбата против Конор Мекрегор, откако во четвртата рунда Ирецот мораше да се предаде. Фајтерот од Дагестан едноставо го задави противникот, па Мекрегор побара од судијата да ја прекине борбата. За Нурмагомедов ова беше 27 победа во 27 меча, додека Мекрегор го претрпе четвртиот пораз.

Сите се прашуваат дали ќе се најде противник кој ќе успее да го совлада Хабиб. А за тоа дека е роден шампион кој не се плаши од ништо, Дагестанецот покажувал уште од детските денови. Тој дури се борел и со мечкиза да се подготви за тоа што ќе го чека понатаму во кариерата.

Сето тоа се исплатело, Хабиб сега е шампион без пораз.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести