Халанд е како тенк – Го прегази цврстиот Упамекано, голот беше само рутина (Видео)

Борусија Дортмунд е на прагот да ја освои куп-круната во Германија, а норвешкото чудо на Милионерите ги разби ривалите со прекрасна соло-акција во 28. минута

Слични вести...