Халанд со голови вечерва треба да покаже зошто е прва ѕвезда во Сити

Ова е меч на кој Ерлинг Халанд треба да ја докаже светската класа. Тој е главен фаворит за стрелец на првиот гол на гостувањето кај Тотенхем. Манчестер сити мора да победи ако сака да биде во пол-позиција во пресрет на последното коло. Доколку киксне Сити, Арсенал ќе остане прв и Топчиите на домашен терен со победа во последното коло ќе слават титула.

Тука се и игрите за прв или последен корнер, прв или жолт картон, дали ќе има пенал или кој прв ќе направи замена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести