Хамилтон е најбрз, но ќе нема шанса за пол-позицијата во Турција

Британецот имаше најдобро време на првиот тренинг пред трката за Големата награда на Турција, но ќе стартува од десеттата позиција поради трета промена на моторот во текот на сезоната.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *