Хамилтон со рекорд на патеката во Истанбул, утре ќе стартува 11-ти

Британецот беше најбрз на квалификациите, но за да победи на утрешната трка, ќе му треба и брзина и многу среќа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *