Хаос на меч во Србија: Прво тренерите се степаа, потоа и родителите, а децата мирно гледаа (Видео)

Неверојатни сцени на мечот меѓу кадетските кошаркарски екипи меѓу Металац и Раднички во Ваљево, во кој спортот беше во втор план, туку беа луѓето на кои местото не им и во салите.

Имено, мечот беше прекинат откако прво тренерите на екипите до 16 години се степаа. Потоа правда на мечот одлучија да делат и родителите, тие се симнаа на теренот и според видеото кое се појави на социјалните мрежи, не се знае кој кого сака да тепа.

Најголеми жртви од хаосот се младите кошаркари кои мирно следеа што прават нивните тренери, родители и пријатели.

 

 

- Оглас -

Најнови вести