Хаос во Турција: Фудбалери на Бурса тргнаа да ги тепаат противничките играчи поради жилети! (Видео)

Фудбалерите на Бурсаспор на половина час пред почетокот на натпреварот од втората турска лига ги нападнаа играчите на Амедспор во моментот кога се појавија на теренот.

Иако официјално не се знае причината за нападот на домашните фудбалери, турските медиуми шпекулираат дека причината е бизарна и неверојатна.

На првиот меѓусебен дуел, фудбалерите на Амедспор користеле жилети за време на натпреварот со кои успеале да им направат големи исеченици по телата на неколку играчи на Бурсаспор.

 

- Оглас -

Најнови вести