Хаос во Удине: Наполи ја слави титулата, а навивачите се тепаат на тревникот (Видео)

Екипата на Наполи по 33 години ја освои титулата во италијанската Серија А откако одигра нерешено, 1-1, на гостувањето кај Удинезе, што беше доволно да му избега на Лацио на 16 бодови само на пет натпревари до крајот од првенството.

Дуелот во Удине го следеа неколку илјади навивачи на Наполи, кои по завршувањето на натпреварот влетаа во теренот за да прослават со своите фудбалери, но тоа не им се допадна на домашните навивачи, па и тие се симнаа на тревникот и започна општа тепачка со фановите на Наполи.

- Оглас -

Најнови вести