Хит на денот: Рибери на велосипед се вози низ Салерно и пее локална навивачка песна (Видео)

Француската фудбалска ѕвезда Франк Рибери, е среќен што неговиот клуб Салернитана остана во Серија А и на чудесен начин во финишот на сезоната избегна испаѓање во втора лига.

Рибери денеска на еден случаен минувач му го позајми велосипедот, и додека вртеше крукче низ уличката, пееше една навивачка песна на фановите на Салернитана, забавувајќи ги сите кои се најдоа на лице место.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести