Хит: Новак е најдобар на светот во играње тенис, ама за читање од усни ич не го бива (Видео)

Додека беше во Дубаи, Новак Ѓоковиќ иако загуби од Данил Медведев, добро се забавуваше, а како доказ се појави видео на кое тој и Бугаринот Григор Димитров играа „Читање од усни“.

Бугарскиот тенисер даваше задачи, а Новак без да го слуша, требаше да погодува што кажал Гришо.

Така, кога Димитров на англиски кажа „Каде се желките“, Новак мислеше дека колегата кажал „Женска од светска класа“.

Погледнете:

- Оглас -

Најнови вести