Хит порака: Роналдо, се ближи 2022 година, Њукасл е клуб за тебе (Фото)

За време на натпреварот Њукасл – Манчестер јунајтед, синоќа на трибините на „Сент Џејмс парк“ се појави еден интересен транспарент.

Фан на Чавките испрати понуда до Кристијано Роналдо за да премине во нивниот клуб, кој има нови супербогати газди и од јануари ќе почнат со големо трошење пари, со цел засилување на тимот.

„Роналдо, се ближи 2022 година, Њукасл е клуб за тебе“, порача навивачот на Њукасл, а на транспарентот има и монтирана фотографија од Португалецот во дрес на клубот од кој Роналдо нема пораз во кариерата на 12 меѓусебни дуели.

- Оглас -

Најнови вести