Хрватски НБА-ѕвезди направиле хаос во Атина, се степале со пијани гости во ноќен клуб (Видео)

Кошаркарската репрезентација на Хрватска не успеа да се пласира на Олимпијадата во Париз откако во финалето од квалификацискиот турнир во Пиреја загуби од Грција. Но, се чини дека тоа не е се од пресметката на Хрватите и Грците таа вечер.

НБАиграчите Ивица Зубац и Дарио Шариќ се одлучиле утеха за поразот да побараат во ноќните клубови во Атина, а таму се степале со пијани гости. Обезбедувањето спречило поголем инцидент, иако според видеото, тепачката воопшто не била мала и наивна.

https://twitter.com/AndyJPuente/status/1810361181594595570?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1810361181594595570%7Ctwgr%5E1a48f6faecd5477aa8378a61d7e049fc6dcbf9f2%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.klix.ba%2Fsport%2Fkosarka%2Fhrvatske-nba-zvijezde-se-potukle-u-nocnom-klubu-u-grckoj-pojavio-se-i-snimak%2F240708159

- Оглас -

Најнови вести