И „Бај арената“ падна пред Тричковски

Иван Тричковски си има омилено натпреварување, Лигата на Европа, а и вечерва е стрелец на гол, водечки за АЕК Ларнака против Баер Леверкузен.

И познатата „Бај арена“ од вечерва е на списокот на македонскиот репрезентативец, кој погоди во 25-тата минута за предност на АЕК од 1-0.

Гостувањето беше најавено како мошне тешко за кипарскиот тим, но Тричковски, Мојсов и соиграчите одлично му парираат на Бундеслигашот и со голот на нашиот репрезентативец водат со 1-0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести