И Касорла одговори со ремек-дело на „Камп ноу“ (видео)

Второто полувреме на „Камп ноу“, каде што силите ги одмеруваат Барселона и Вилјареал, стартува со резултат од 2-1. По одличното отварање на Каталонците со два гола, гостите одговорија преку искусниот Санти Касорла, кој во 44-тата минута испрати „проектил“ од далечина кон голот на Тер Штеген и го совлада германскиот голман.

Барса инаку во продолжението ќе игра без Лео Меси, кој се здоби со болки во ногата во првиот дел и на негово место влезе Усман Дембеле.

https://www.dailymotion.com/video/x7lo7ex

https://twitter.com/abraham_uriarte/status/1176585191633981440

- Оглас -

Најнови вести