Наградата „Пушкаш“ може да дојде во Македонија – Страшен гол на Јанакиевски во Скопје што ретко се гледа во фудбалот (Видео)

Иво Јанакиевски е кандидат за наградата „Пушкаш“, што се доделува за најубав гол на годината, а погодокот на играчот на македонскиот прволигаш Скопје денеска против Пелистер е страшно атрактивен.

Јанакиевски со атрактивен удар од 40-тина метри постигна неверојатен гол за предност на Скопје од 3:1.

Скопје победи со 4:2 во ефикасен меч, а голот на Јанакиевски е ремек-дело и долго ќе се памети.

- Оглас -

Најнови вести