И самиот Гвардиола е изненаден од серијата победи на неговиот Сити

Од натпревар во натпревар Граѓаните го подобруваат веќе поставениот рекорд за најмногу последователни победи на една англиска екипа во сите натпреварувања.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *