Игокеа го шокираше Партизан во Белград (Видео)

На белградски Партизан не му беше доволно само една добро одиграна четвртина за да ја победи Игокеа во меч од АБА лигата.

Кошаркарите на Жељко Обрадовиќ имаа негатива и од 22 поени разлика, а во последната четвртина се разиграа, дојдоа до нерешено, имаа и напад за водство, но не го искористија и примија кош на две секунди до крајот за конечни 91-89 за Игокеа.

За Партизан ова е втор пораз сезонава, после оној од Мега, па сега евролигашот има еден бод помалку од Црвена ѕвезда и Будуќност.

Ова е кошот на Муди од тешка позиција за победа на Игокеа:

- Оглас -

Најнови вести