Игра на мачка и глушец – Манчестер сити го „гази“ Вулверхемптон (ВИДЕО)

Манчестер сити води со 2:0 против Вулверхемптон во првиот денешен меч од Премиер лигата.

На „граѓаните“, односно во овој случај на Џек Грилиш му беа потребни 55 секунди за да ја погоди мрежата на домаќините. Вториот гол беше дело на кој друг ако не Ерлинг Халанд и тоа во 17-та мину

Гостите дадоа уште еден гол, но тој беше поништен поради фаул. Сити очигледно е дека полека го фаќа потребниот залет а доколку победат јасно е дека по овој викенд ќе бидат на првото место во Премиер лигата.

- Оглас -

Најнови вести