Играчите на Спортска прогноза одлучија: Арсенал и Валенсија сигурно победуваат

Остануваат уште два дена за пополнување на типовите за бесплатната игра на Sport Life, Спортската прогноза. Над 1.500 типувачи веќе ги пополнија своите типови, па веќе се познати и фаворитите за викендов.

Најголемо внимание привлекува мечот помеѓу Манчестер јунајтед и Арсенал, а гостите се апсолутни фаворити според процентите на играчите. Дури 76,52% од играчите предност му даваат на Арсенал дека ќе ја продолжи трката за титулата со Манчестер сити.

Од домашните екипи, најголем фаворит е екипата на Валенсија против Рајо Ваљекано и Столе Димитриевски. Дури 81.06% од играчите на Спортската прогноза предност им даваат на Лилјаците.

За погодена 13-ка, подарокот можете сами да си го одберете.

Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Стандардно, подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, ним им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат ваучер од 500 денари.

Прогнозирајте и бидете во трка за освојување примамливи подароци!

- Оглас -

Најнови вести