Играњето на огромни квоти и ефикасни први полувремиња му донесоа екстра добивка во Sport Life (Фото)

Во објект на Sport Life во тетовска Брвеница во вторникот вечерта со уплата само од 30 денари бил одигран тикет со четири натпревари, а тикетот е добитен и има бруто-добивка од 186.806 денари.

Ова е вистински подвиг ако се знае дека вкупната погодена квота на тикетот е дури 6.226. На три меча е играно дека двата тима ќе дадат гол во прво полувреме и притоа дека во тоа прво полувреме ќе има и барем три гола. Квотите за оваа игра се огромни,  а слично е и со играта дека Шпанија ќе му даде два или повеќе гола на Бразил во првото полувреме на нивниот пријателски меч.

На сите четири меча имаше голеади во прво полувреме, па тикетот е добитен. Најкритичен му бил дуелот Австрија – Турција, на кој третиот гол во прво полувреме падна во 44-тата минута.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести