Играњето контра ракометните фаворити му се исплатеше на еден обложувач

Еден обложувач кој уплатил тикет во Sport Life, после двете полуфиналиња во Будимпешта, се пофали дека бил одличен прогнозер за ракометните полуфиналиња на Европското првенство.

Иако Франција и Данска беа фаворити според квотите, овој прогнозер играл „контра“ и за негова среќа, резултатите беа по негова мерка, па заслужено си заработи пари. Не е познато колкава е уплатата, но за двата меча, вкупната квота е дури 28,6.

- Оглас -

Најнови вести