Играте на Манчестер јунајтед, Бешикташ и Порто, а квотата е речиси 15!

Два големи фаворити кои играат на домашен терен и едно дерби се во понудата на Квоти на денот. Бешикташ игра против Алтај во Купот на Турција и сензација би било ако турскиот гигант не победи. За комбинацијата 1&2+второ се нуди одличен коефициент 2.70.

Манчестер јунајтед со победа треба да ги поздрави своите навивачи на „Олд Трафорд“ за крај на 2021 година. Црвените ѓаволи за противник го имаат Барнли, а се очекува Кристијано Роналдо и останатите конечно да бидат ефикасни. За 1&T1 3+ коефициентот е 2.65.

Порто и Бенфика играат во големото дерби на Португалија. Порто е перфектен сезонава на свој терен, па реално не треба да се очекува пораз во меч на кој треба да има меѓу 2 и 4 погодоци за да биде добитна квотата од 2.

Ако ги одиграте сите три меча од денешната понуда Квоти на денот, вкупниот коефициент изнесува 14.31 само за три натпревари.

- Оглас -

Најнови вести