Игрите на голови беа клучни: Играчи од Прилеп, Велес и Охрид со мала уплата до добивка од неколку илјади евра (Фото)

Играчите на Sport Life и изминатиот викенд се покажаа како успешни и дојдоа до големи добивки со мали уплати. Такви тикети ни пристигнуваат од Прилеп, Велес и Охрид, а импресивно е колку големи квоти успеаја да погодат играчите и заслужено да дојдат до добивките од по неколку илјади евра.

ИГРИТЕ НА ГОЛОВИ И УПЛАТА САМО ОД 2.5 ЕВРА ДОНЕСОА НЕВЕРОЈАТНА ДОБИВКА ОД 4.250 ЕВРА ВО ПРИЛЕП

Мајсторот за изминатиот викенд е редовен играч на Sport Life од Прилеп, кој со уплата само од 150 денари дојде до неверојатна добивка од 256.296 денари. Добитниот тикет има само шест натпревари и сите одиграни на игрите на голови.

Вистинска драма имаше на последните два меча, каде што беше потребно да не биде постигнат погодок. Реал Мадрид ја победи Жирона со 4-0, а играчот типуваше дека ќе бидат постигнати точно четири погодоци, но во последните 20-тина минути се „тресеше“ да не случајно биде постигнат уште некој погодок. Храбро беше одигран и мечот помеѓу Баер и Баерн, каде што беше потребно да има по еден или два погодоци и во првото и во второто полувреме. Во вториот дел, домашните зголемија на 3-0 пред самиот крај на мечот, па немаше многу време за драми на овој меч.

„ЛУДНИЦАТА“ ВО ВТОРАТА БУНДЕСЛИГА И ГОЛОТ ВО 98-МАТА МИНУТА ДОНЕСОА 2.200 ЕВРА ВО ВЕЛЕС

Седум натпревари и уплата само од 20 денари беа доволни за добивка од 132.974 денари за редовен играч на Sport Life од Велес. Два од натпреварите се одиграни како комбинација на конечен тип и голови, два само конечен тип, два полувреме-крај и еден меч комбинација полувреме-крај и голови.

Дури шест од натпреварите се одиграа во средата, а за во петокот остана само еден натпревар, оној од втората Бундеслига помеѓу Хамбургер и Хановер. И тука вистинска драма. Се чекаше победа на гостите, кои на полувреме имаа водство од 1-3, но кога се мислеше дека добивката е тука, домашните успеаја да израмнат на 3-3. Сепак, среќата го посака велешанецот, па Хановер со гол во 98-мата минута дојде до победата со резултат 3-4.

ИГРИТЕ НА ГОЛОВИ И ПОБЕДАТА НА ПСЖ ДОНЕСОА ДОБИВКА ОД 2.200 ЕВРА ВО ПЕШТАНИ

Редовен играч на Sport Life од охридско Пештани од саботата е побогат за 2.200 евра откако уплати тикет за 100 денари и си доби 133.043 денари. На тикетот има само шест натпревари, од нив пет се одиграни на комбинации на голови, додека првиот меч е победа на ПСЖ на полувреме и крај и 3+ голови.

Тикетот беше добитен без многу драма откако ПСЖ по првото полувреме имаше водство од 2-1, а до крајот на мечот постигна уште еден погодок за победа од 3-1, што беше знак дека прославата во Пештани може да започне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести