Игрите на голови никогаш нема да излезат од мода, со уплата од 200 денари си доби повеќе од 1.500 евра (Фото)

Иако викендот во главна улога беа репрезентациите, тикет уплатен во објект на Sport Life во Тетово е доказ дека одлично може да се заработи и на натпреварите од пониските европски лиги. Рецептот за голема добивка е добро познат, тоа се игрите на голови, овојпат тоа беше 4+.

На тикетот беа одиграни пет натпревари од словачките и од шпанските пониски лиги и на тетовецот со уплата од 200 денари, му донесоа нето-добивка од 94.668 денари.

На тикекот има три меча од словачката втора лига, и тоа дуелите Петржалка – Пухов, Малзенице – Требисов и Татран Липтовски Микулас – Слован Братислава Б.

Петржалка победи со 4:2, а само во првото полувреме беа постигнати три гола, додека на останатите два меча паднаа точно по четири гола, но немаше неизвесност. Малзените конечниот резултат 3:1 против Требисов го постави во 49-тата минута, додека на мечот меѓу Татран Л. Микулас и вториот тим на Слован, три гола беа постигнати во второто полувреме, од 73-тата до 83-тата минута за триумф на домаќинот од 3:1.

Тетовецот го „намирисал“ најефикасниот натпревар во шпанската втора лига, тој меѓу Леванте и Елче (3:2). Интересно за овој меч и тоа што Елче со 50-тата минута имаше водство од 0:2, но домаќинот со три гола во 68-мата, 77-мата и 94-тата минута направи пресврт.

СО МИНИМАЛНА УПЛАТА ДО ДОБИВКА ОД РЕЧИСИ 1.000 ЕВРА

Вчера во објект на Sport Life во скопската населба Мичурин беше уплатен тикет со минимален влог кој на обложувачот му донесе добивка од речиси 1.000 евра.

На тикетот се одиграни четири натпревари од шпанските пониски лиги, и тоа на полувреме – крај во комбинација со голови, квотата изнесува 3.498, а нето-добивката е 59.479 денари. Најмалата квота на тикетот изнесува 4.90, а најголемата 10.5.

Првиот меч на тикетот беше дуелот меѓу Таразона и Понферадина, кој заврши со триумф на домаќинот од 2:0, а беше одиграно 1-1 & 0-2. Вториот гол со кој беше заверена победата на Таразона беше постигнат во 55-тата минута и на радост на обложувачот, немаше голови до крајот на мечот.

На двата меча на кои беше одиграно 2-2 & 3+,немаше никакви проблеми, вториот тим на Валенсија победи со 0:6 против Ла Нуциа, притоа давајќи по три гола во двете полувремиња.

Вториот тим на Атлетик Билбао пак победи со 2:1 на гостувањето кај Баракалдо, а резултатот го отвори уште во четвртата минута и без проблеми ги освои бодовите.
Последниот меч на тикетот беше средбата меѓу Авилес и Замора, која заврши со минимална победа на гостите, а на задоволство на обложувачот, единствениот гол беше постигнат во десеттата минута, со што го исполни условот (2-2 & 0-2) и кој му донесе убава добивка од речиси 1.000 евра.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести