Игрите на голови се главни во Квотите на денот (Фото)

Петте меча од денешните Квоти на денот ако се одиграат заедно, прават вкупен коефициент од 36.49.

Првиот предлог е дуелот од ирскиот шампионат меѓу Слајго роверс и Шемрок и тука се препорачува да се игра на голови. За играта да има помеѓу еден до три гола и во првото и во второто полувреме, квотата е 2.05.

Најголема е квотата за вториот предлот и изнесува 2.35. Таа се добива ако одиграте Хакен како гостин на Варбергс во шведскиот шампионат да постигне два гола и притоа двата тима да ги затресат мрежите.

Волфсбергер и Австрија Лустенау играат во полуфиналето од плејофот за пласман во Лигата на конференции и тука се очекува домаќинот да не загуби, а притоа и двата тима да постигнат гол. За играта 1Х&ГГ квотата изнесува 2.10.

Малме е голем фаворит против Дегерфорс, но предлогот е да се одигра на голови на домаќинот. За играта Малме да постигне барем еден гол во првото полувреме и најмалку три гола на целиот натпревар, квотата е 1.85.

Хамбургер и Штутгарт го играат реваншот кој треба да го даде последниот тим што ќе игра во Бундеслигата следната сезона, а многу блиску до тоа се Швабите, кои славеа со 3:0 на првиот меч. Сега предлогот е двата тима да постигнат гол и згора на тоа, да има по барем еден гол и во првото и во второто полувреме.

- Оглас -

Најнови вести