Им се погоди Елмас – Наполи сака на купче да донесе уште тројца фудбалери на Фенербахче (Фото)

Елиф Елмас со добри игри за Наполи го проби патот за ангажман на други фудбалери од Фенербахче, а лидерот во Италија во зимскиот преоден рок дака да купи на купче уште тројца фудбалери на турскиот гигант.

Меѓу нив е и турскиот фудбалски бисер Арда Ѓулер, кој има само 17 години и од него Туците очекуваат многу во иднина.

Уште еден пик на Наполи од Фенер е 23-годишниот напаѓач Ферди Кадиоглу кој беше во клубот кога таму играше Елмас, но не настапи заедно со нашиот репрезентативец на ниту еден меч.

Португалецот Мигел Креспо од лани е член на Фенербахче, а веќе им се бендиса на челниците на клибот од Неапол, па тој е третиот фудбалер од пакетот што Наполи сака да го купи веќе во јануари.

Napoli wants to sign Ferdi Kadıoğlu, Arda Güler and Miguel Crespo from Fenerbahçe. (ESPN) from soccer

Елмас во јули 2019 година како 19-годишно момче за сума од 19 милиони евра се пресели од Фенербахче во Наполи и веќе има одиграно над 100 натпревари за екипата што моментно е лидер во Серија А.

 

- Оглас -

Најнови вести