Има ли тим со подобра форма од нив во моментов, Наполи како на тренинг ја матира одбраната на Ајакс (Видео)

Наполи води со 2-0 по половина од првото полувреме на дуелот со Ајакс, а Наполитанците потврдуваат зошто се најефикасен тим во Лигата на шампионите и во моментов имаат 15 гола на четири меча, од кои четвртиот е во тек.

Лозано и Распадори ја матираа одбраната на Ајакс, и го носат Наполи кон осминафинале во ЛШ.

- Оглас -

Најнови вести